Starostlivosť o jazvu

Po operácii, keď ste ešte v nemocnici sa Vašej rane venuje zdravotnícky personál, ale keď prídete domov často ani neviete, ako sa o ranu dobre postarať.

Ak nechodíte na denné preväzy do nemocnice, tak ju ľahko môžete čistiť roztokom určeným na rany napríklad DebriEcaSan, ktorý má výborné vlastnosti. Vytvára optimálne podmienky na hojenie rany, neštípe, nezapácha a príjemne ukľudňuje.  Určite existuje veľa prípravkov, ale najviac sa mi osvedčil práve tento. Aby nedošlo ku mechanickému poškodeniu, treniu o odev je vhodné ranu prekryť náplasťou. Pooperačnú zašitú ranu je treba udržiavať v suchu a v čistote. Pri poškodení, zamokrení alebo pretečení, náplasť vymeniť. Vodeodolné náplaste (náplaste do vody), chirurgický obväz na rany, hydrofilné gázy zakúpite v zdravotníckych pomôckach i  v lekárni.

Čítať ďalej...

Tenisový lakeť

Radiálna epikondylalgia, laterálna epikondylitída

Objavuje sa u Vás bolesť v predlaktí pri zdvíhaní a nosení bremien, či pri opakovaných činnostiach ako je natieranie a skrutkovanie? Máte tiež problém s rotačným pohybom v zápästí alebo so zdvihnutím druhého a tretieho prstu? Jednou z príčin môže byť práve často preťažovaná oblasť z vonkajšej strany lakťa. Citlivosť svalstva na pohmat, alebo viditeľný opuch a bolesť pri používaní ruky môže značne obmedziť Vašu výkonnosť v práci. Činnosti, ktoré vykonávame pravidelne, môžu vplyvom tohto preťaženia spôsobiť veľký problém. Nesiahajte hneď po tabletkách, ktoré len utlmia bolesť a príčinu neodstránia.

Čítať ďalej...